Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
tramwaj. Podobna komunikacja kursuje między Polaną Huciska a schroniskiem na Polanie Chochołowskiej i pomiędzy Kuźnicami a Kalatówkami.
Sympatycznym (choć nie tanim!) uzupełnieniem komunikacji miejskiej są dorożki, a zimą sanki, których postoje znajdują się w kilku centralnych punktach miasta. Większe pensjonaty i domy wczasowe, a także miejscowe biura turystyczne urządzają często kuligi z Zakopanego do pobliskich dolin, na Cyrhlę i do Doliny Kościeliskiej. Latem organizowane są takie "zielone kuligi" - w dorożkach.
Możliwości komunikacyjnych Zakopanego dopełniają nader liczne taksówki i - w pewien sposób - kolejki linowe.

ZWIEDZANIE MIASTA

1. Stare Zakopane

Spacer rozpoczynamy u zbiegu Krupówek i ul. Kościeliskiej. Ulica ta, nazywana zakopiańską starówką
tramwaj. Podobna komunikacja kursuje między Polaną Huciska a schroniskiem na Polanie Chochołowskiej i pomiędzy Kuźnicami a Kalatówkami.<br> Sympatycznym (choć nie tanim!) uzupełnieniem komunikacji miejskiej są dorożki, a zimą sanki, których postoje znajdują się w kilku centralnych punktach miasta. Większe pensjonaty i domy wczasowe, a także miejscowe biura turystyczne urządzają często kuligi z Zakopanego do pobliskich dolin, na Cyrhlę i do Doliny Kościeliskiej. Latem organizowane są takie "zielone kuligi" - w dorożkach.<br> Możliwości komunikacyjnych Zakopanego dopełniają nader liczne taksówki i - w pewien sposób - kolejki linowe.<br><br>&lt;tit&gt; ZWIEDZANIE MIASTA &lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;1. Stare Zakopane&lt;/&gt;<br><br> Spacer rozpoczynamy u zbiegu Krupówek i ul. Kościeliskiej. Ulica ta, nazywana zakopiańską starówką
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego