Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
rozwoju naszego kraju, że, po drugie, "wielka proletariacka rewolucja kulturalna" spowodowała ogromne zamieszanie pojęć, kolosalne straty w kadrze i odrzucenie przez cały świat chińskiego modelu jako przykładu zwycięskiej rewolucji socjalistycznej oraz sprawiła, że dystans między krajami uprzemysłowionymi a Chinami względnie i bezwzględnie się zwiększył. Ze wszystkich "zwycięstw maoizmu" przetrwał jedynie kult osoby Mao i utrwaliło się związane z tym kultem bezprawie.
W tych warunkach nie można się dziwić, że obecna kadra działaczy wykazuje wahania, obawia się wszystkiego co nowe, że jej brak inicjatywy i poczucia odpowiedzialności.
Ho i Teng
Wystarczy przypomnieć los Ho Lunga, bohatera Wielkiego Marszu (ten okres też wymaga
rozwoju naszego kraju, że, po drugie, "wielka proletariacka rewolucja kulturalna" spowodowała ogromne zamieszanie pojęć, kolosalne straty w kadrze i odrzucenie przez cały świat chińskiego modelu jako przykładu zwycięskiej rewolucji socjalistycznej oraz sprawiła, że dystans między krajami uprzemysłowionymi a Chinami względnie i bezwzględnie się zwiększył. Ze wszystkich "zwycięstw maoizmu" przetrwał jedynie kult osoby Mao i utrwaliło się związane z tym kultem bezprawie.<br>W tych warunkach nie można się dziwić, że obecna kadra &lt;page nr=81&gt; działaczy wykazuje wahania, obawia się wszystkiego co nowe, że jej brak inicjatywy i poczucia odpowiedzialności.<br>&lt;tit1&gt;Ho i Teng&lt;/&gt;<br>Wystarczy przypomnieć los Ho Lunga, bohatera Wielkiego Marszu (ten okres też wymaga
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego