Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
żarł. A ten głowę przechylił - trochę na bakier ją nosił - zdawał się strugać w zupełnym zapamiętaniu. Oczami tylko niekiedy po stronach błysnął - a oczy miał piękne i bystre, podcienione znużeniem - błysnął i znów je na końcu patyczka przygasił.
Tymczasem tam, przed kantorkiem, wszczęła się awantura. Ludzie nacierali na Udałka zwartą kupą, żądając zapłaty. Udałek krzyczał coś do Iwana, Iwan, wysoko nad głową księgę uniósłszy, długim palcem stukał w puste miejsce - że nic nie ma, nie zapisano.
- Na pudełku było zapisane! - wołali z tłumu.
- Przy nas zapisał na pudełku od papierosów! Na "Klubach"!
- Te, Udałek! - darł się jeden. - Jeśli w tej chwili
żarł. A ten głowę przechylił - trochę na bakier ją nosił - zdawał się strugać w zupełnym zapamiętaniu. Oczami tylko niekiedy po stronach błysnął - a oczy miał piękne i bystre, podcienione znużeniem - błysnął i znów je na końcu patyczka przygasił.<br>Tymczasem tam, przed kantorkiem, wszczęła się awantura. Ludzie nacierali na Udałka zwartą kupą, żądając zapłaty. Udałek krzyczał coś do Iwana, Iwan, wysoko nad głową księgę uniósłszy, długim palcem stukał w puste miejsce - że nic nie ma, nie zapisano.<br>- Na pudełku było zapisane! - wołali z tłumu.<br>- Przy nas zapisał na pudełku od papierosów! Na "Klubach"!<br>- Te, Udałek! - darł się jeden. - Jeśli w tej chwili
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!