Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 28.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wypuszczają - skarżą się policjanci.
- W przypadku najgroźniejszych przestępstw kary są wysokie - powiedziała ŻYCIU sędzia Barbara Piwnik, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. - Jednak większość spraw karnych, które trafiają do sądów, dotyczy drobnych kradzieży i włamań - przypomina. Zdaniem sędzi Piwnik w przypadku mniej poważnych przestępstw czasem kara więzienia nie jest najlepsza.
Tendencję łagodzenia wyroków w takich przypadkach zauważa sędzia Teresa Truchlińska-Binasik, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach.
- Kary oscylują w dolnych granicach zagrożenia, chociaż po ostatnich - moim zdaniem słusznych - krytykach prasowych to się zmienia - powiedziała ŻYCIU. - Łagodzenie wynika chyba z jakiejś ogólnej tendencji, że kara ma być humanitarna.
pw, kf


Rewolucja w telefonie
wypuszczają - skarżą się policjanci. <br>- W przypadku najgroźniejszych przestępstw kary są wysokie - powiedziała ŻYCIU sędzia Barbara Piwnik, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. - Jednak większość spraw karnych, które trafiają do sądów, dotyczy drobnych kradzieży i włamań - przypomina. Zdaniem sędzi Piwnik w przypadku mniej poważnych przestępstw czasem kara więzienia nie jest najlepsza. <br>Tendencję łagodzenia wyroków w takich przypadkach zauważa sędzia Teresa Truchlińska-Binasik, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach. <br>- Kary oscylują w dolnych granicach zagrożenia, chociaż po ostatnich - moim zdaniem słusznych - krytykach prasowych to się zmienia - powiedziała ŻYCIU. - Łagodzenie wynika chyba z jakiejś ogólnej tendencji, że kara ma być humanitarna.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;pw, kf&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Rewolucja w telefonie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego