Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prywatnych, w ogromnej większości wyznaniowych, w których regulaminy dotyczące zachowania uczniów ustalane są przez dyrekcję w porozumieniu z ciałami rodzicielskimi. Innymi słowy nikt, kogo krępują zasady neutralności ideologicznej (w tym religijnej) szkoły publicznej, nie jest zobowiązany wysyłać do niej dzieci. Problem związany z chustami muzułmańskimi nie został więc wywołany przez laicką szkołę, ale wręcz odwrotnie - przez rodziców usiłujących zmusić ją do akceptowania wyłomu w duchu jej zasad, skądinąd wielokrotnie już wcześniej formułowanych, których obecne prawo jest tylko potwierdzeniem i uszczegółowieniem. To po pierwsze.

Po drugie. Pracując od ponad dwudziestu już lat na Sorbonie nie miałem nigdy problemu ze studentkami w chustach
prywatnych, w ogromnej większości wyznaniowych, w których regulaminy dotyczące zachowania uczniów ustalane są przez dyrekcję w porozumieniu z ciałami rodzicielskimi. Innymi słowy nikt, kogo krępują zasady neutralności ideologicznej (w tym religijnej) szkoły publicznej, nie jest zobowiązany wysyłać do niej dzieci. Problem związany z chustami muzułmańskimi nie został więc wywołany przez laicką szkołę, ale wręcz odwrotnie - przez rodziców usiłujących zmusić ją do akceptowania wyłomu w duchu jej zasad, skądinąd wielokrotnie już wcześniej formułowanych, których obecne prawo jest tylko potwierdzeniem i uszczegółowieniem. To po pierwsze.<br><br>Po drugie. Pracując od ponad dwudziestu już lat na Sorbonie nie miałem nigdy problemu ze studentkami w chustach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!