Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
parafiny, przy czym otrzymuje się 7 protonów na 104 neutronów o energii 1 MeV. Przy innych energiach stosunek protonów do neutronów jest prawie proporcjonalny do energii neutronów. Energia najszybszych protonów jest równa energii padającego neutronu.
Jonizację wywołaną przez cząstki ((...)) protony z reakcji ((...)) mierzy się bardzo często w komorach jonizacyjnych i licznikach proporcjonalnych wypełnionych gazowym ((...)). Pomiar sprowadza się do detekcji cząstek ((...)) z reakcji ((...)) 7. Przekrój czynny wynosi aż ((...))
Stosuje się również reakcję z 6 Liczniki borowe ((...)) lub ciekłe scyntylatory z borem używa się dla neutronów o energiach do 0,1 MeV. Kryształy jodku litu aktywowane europem stosuje się do wyższych energii.
Można
parafiny, przy czym otrzymuje się 7 protonów na 104 neutronów o energii 1 MeV. Przy innych energiach stosunek protonów do neutronów jest prawie proporcjonalny do energii neutronów. Energia najszybszych protonów jest równa energii padającego neutronu.<br> Jonizację wywołaną przez cząstki ((...)) protony z reakcji ((...)) mierzy się bardzo często w komorach jonizacyjnych i licznikach proporcjonalnych wypełnionych gazowym ((...)). Pomiar sprowadza się do detekcji cząstek ((...)) z reakcji ((...)) 7. Przekrój czynny wynosi aż ((...))<br> Stosuje się również reakcję z 6 Liczniki borowe ((...)) lub ciekłe scyntylatory z borem używa się dla neutronów o energiach do 0,1 MeV. Kryształy jodku litu aktywowane europem stosuje się do wyższych energii.<br> Można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego