Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
środę na parkingu w kanadyjskiej miejscowości Pittsburg.
Poczynając od 10 lipca, robot i zajmujący się nim Kanadyjczycy z Carnegie Mellon University, spędzą dwa tygodnie na wyspie Dewon, leżącej około 312 km od Grenlandii. Czyni ją to odpowiednim miejscem dla prób ze względu na oświetlenie. Na tej bowiem szerokości geograficznej w lipcu słońce pozostaje nad horyzontem przez całą dobę.
"Chcemy sprawdzić, czy napędzany energią słoneczną robot jest w stanie pracować przez całą dobę" - mówi zajmujący się robotyką David Wettergreen.
W przyszłości robot będzie robił zdjęcia - również na biegunie, tylko innej planety.
Kosztującego NASA milion dolarów Hyperiona przeznaczy się w przyszłości do badań
środę na parkingu w kanadyjskiej miejscowości Pittsburg.<br>Poczynając od 10 lipca, robot i zajmujący się nim Kanadyjczycy z Carnegie Mellon University, spędzą dwa tygodnie na wyspie Dewon, leżącej około 312 km od Grenlandii. Czyni ją to odpowiednim miejscem dla prób ze względu na oświetlenie. Na tej bowiem szerokości geograficznej w lipcu słońce pozostaje nad horyzontem przez całą dobę.<br>"Chcemy sprawdzić, czy napędzany energią słoneczną robot jest w stanie pracować przez całą dobę" - mówi zajmujący się robotyką David Wettergreen.<br>W przyszłości robot będzie robił zdjęcia - również na biegunie, tylko innej planety.<br>Kosztującego NASA milion dolarów Hyperiona przeznaczy się w przyszłości do badań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego