Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
siedemnaście różnych typów lornet nożycowych produkcji firm francuskich i niemieckich123. Nic też dziwnego, że warunkiem podstawowym przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji konstrukcyjnej było ustalenie przez zamawiającego założeń konstrukcyjnych lornety. Wymógł ten spełnił na polecenie Departamentu Uzbrojenia IBMU, który przekazał zakładom wytyczne do skonstruowania polskiej lornety124.
Otrzymane wytyczne oraz wypożyczone wzory lornet francuskich i niemieckich pozwoliły na wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej125. Została ona przedstawiona do oceny na konferencji technicznej, która odbyła się w Zbrojowni Nr 2 dnia 21.04.1931 r., w trakcie której "zostały ustalone szczegóły przyszłej lornety nożycowej produkcji polskiej".
Postanowienia tej konferencji umożliwiły wykonanie ostatecznej, jak się wówczas wydawało, wersji
siedemnaście różnych typów lornet nożycowych produkcji firm francuskich i niemieckich123. Nic też dziwnego, że warunkiem podstawowym przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji konstrukcyjnej było ustalenie przez zamawiającego założeń konstrukcyjnych lornety. Wymógł ten spełnił na polecenie Departamentu Uzbrojenia IBMU, który przekazał zakładom wytyczne do skonstruowania polskiej lornety124.<br>Otrzymane wytyczne oraz wypożyczone wzory lornet francuskich i niemieckich pozwoliły na wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej125. Została ona przedstawiona do oceny na konferencji technicznej, która odbyła się w Zbrojowni Nr 2 dnia 21.04.1931 r., w trakcie której "zostały ustalone szczegóły przyszłej lornety nożycowej produkcji polskiej".<br>Postanowienia tej konferencji umożliwiły wykonanie ostatecznej, jak się wówczas wydawało, wersji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego