Typ tekstu: Książka
Autor: Osek Maria
Tytuł: Rzepak i bobik jako źródło białka w żywieniu świń
Rok: 1996
że nasiona grochu mają większą zdolność aglutynacji krwinek niż nasiona bobiku, a łubiny wykazują śladowe zdolności aglutynacyjne.
Inną grupą związków zaliczanych do antyżywieniowych są glikozydy, takie jak wicyna i konwicyna, których zawartość w nasionach bobiku waha się od 0,5-1% suchej masy oraz saponiny, które stwierdzono w soi i łubinie. Są to związki, których negatywny wpływ na organizm zwierzęcy nie został dokładnie zbadany.

2.1.3.3. Skład aminokwasowy i wartość odżywcza białka
Podstawą do oceny wartości odżywczej białka jest skład aminokwasowy. Wartość tę można wyrazić bądź wskaźnikiem aminokwasów ograniczających, bądź też indeksem aminokwasów egzogennych (EAAI).

Z danych zawartych w
że nasiona grochu mają większą zdolność aglutynacji krwinek niż nasiona bobiku, a łubiny wykazują śladowe zdolności aglutynacyjne.<br>&lt;page nr=19&gt; Inną grupą związków zaliczanych do antyżywieniowych są glikozydy, takie jak wicyna i konwicyna, których zawartość w nasionach bobiku waha się od 0,5-1% suchej masy &lt;gap&gt; oraz saponiny, które stwierdzono w soi i łubinie. Są to związki, których negatywny wpływ na organizm zwierzęcy nie został dokładnie zbadany.<br><br>&lt;tit1&gt;2.1.3.3. Skład aminokwasowy i wartość odżywcza białka&lt;/&gt;<br>Podstawą do oceny wartości odżywczej białka jest skład aminokwasowy. Wartość tę można wyrazić bądź wskaźnikiem aminokwasów ograniczających, bądź też indeksem aminokwasów egzogennych (EAAI).<br>&lt;gap&gt;<br>Z danych zawartych w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego