Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
euroatlantyckimi.
Pokrętne deklaracje o "dwukierunkowej współpracy" z trybunałem w Hadze - sprowadzające się do zaprzestania przekazywania tam zbrodniarzy wojennych, by sądzić ich w Belgradzie - oznaczają zaprzepaszczenie wielkiej szansy na oczyszczenie narodu serbskiego od zbiorowej odpowiedzialności za krwawy rozpad Jugosławii w 1991 roku, na wskazanie i ukaranie winnych popełnienia zbrodni wojennych i ludobójstwa. To oczyszczenie przywróciłoby Serbom dobre imię i dało im moralne prawo powrotu do europejskiej rodziny.
Komentatorzy zarzucają też Kosztunicy nacjonalistyczne podejście do problemu przyszłości Kosowa (podział na kantony serbskie i albańskie oraz umocnienie władzy Belgradu nad prowincją) przy zupełnym pominięciu tragicznych następstw polityki reżimu Miloszevicia.
Zaniepokojeni są Czarnogórcy, obawiają się
euroatlantyckimi.<br>Pokrętne deklaracje o &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"dwukierunkowej współpracy"&lt;/&gt;&lt;/&gt; z trybunałem w Hadze - sprowadzające się do zaprzestania przekazywania tam zbrodniarzy wojennych, by sądzić ich w Belgradzie - oznaczają zaprzepaszczenie wielkiej szansy na oczyszczenie narodu serbskiego od zbiorowej odpowiedzialności za krwawy rozpad Jugosławii w 1991 roku, na wskazanie i ukaranie winnych popełnienia zbrodni wojennych i ludobójstwa. To oczyszczenie przywróciłoby Serbom dobre imię i dało im moralne prawo powrotu do europejskiej rodziny.<br>Komentatorzy zarzucają też Kosztunicy nacjonalistyczne podejście do problemu przyszłości Kosowa (podział na kantony serbskie i albańskie oraz umocnienie władzy Belgradu nad prowincją) przy zupełnym pominięciu tragicznych następstw polityki reżimu Miloszevicia.<br>Zaniepokojeni są Czarnogórcy, obawiają się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!