Typ tekstu: Książka
Autor: Grynberg Henryk
Tytuł: Drohobycz, Drohobycz
Rok: 1997
tree..." Kowboje w szerokich kapeluszach, soliści operowi, Murzyni z Nowego Orleanu, jeden ma dziewięćdziesiąt dwa lata, pod ręce go wprowadzają. Stara muzyka, z dawnych lat. To jest moje lekarstwo.

Tu długo nie wiedzieli, że ja jestem z Oświęcimia. Jak zobaczyli mój numer, w sklepie albo autobusie, to pytali, excuse me, madam, can you tell me what this means? Dzieci pytały swe matki, is, she a criminal? W synagodze odwracali się ode mnie, nie lubili mnie, nie chcieli o tym mówić. Każdy ma swoje problemy, mówili. To nie otwierałam ust.

Teraz są książki, filmy, pomniki. Teraz już ich nie razimy, już im
tree..." Kowboje w szerokich kapeluszach, soliści operowi, Murzyni z Nowego Orleanu, jeden ma dziewięćdziesiąt dwa lata, pod ręce go wprowadzają. Stara muzyka, z dawnych lat. To jest moje lekarstwo.<br><br>Tu długo nie wiedzieli, że ja jestem z Oświęcimia. Jak zobaczyli mój numer, w sklepie albo autobusie, to pytali, excuse me, madam, can you tell me what this means? Dzieci pytały swe matki, is, she a criminal? W synagodze odwracali się ode mnie, nie lubili mnie, nie chcieli o tym mówić. Każdy ma swoje problemy, mówili. To nie otwierałam ust.<br><br>Teraz są książki, filmy, pomniki. Teraz już ich nie razimy, już im
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!