Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
się tłumaczyć, że coś takiego zamierzał opublikować. Przeczytałem reportaż na zajęciach na Studium, prowadzonych przez Jacka Maziarskiego z "Polityki" - naturalnie z komentarzem, że tekst został zdjęty przez cenzurę. Wzruszył ramionami:
- Weźmiemy to. Nie takie rzeczy publikowaliśmy w "Polityce". Nas nie ruszą.
Po dwóch tygodniach na zajęciach rozłożył ręce:
- Ten pański magazynier to jakiś nietykalny symbol, czy co? Spadło na cenzurze, mimo że wstawiał się za tym sam naczelny - jak wiadomo, członek KC. Nie pomogło. Ale Rakowski obiecał, że drogą pozaprasową to załatwi - Domagała, sekretarz wojewódzki w Krakowie to jego przyjaciel.
Pod koniec roku okazało się, że Mieczysław F. Rakowski załatwił. Krakowski
się tłumaczyć, że coś takiego zamierzał opublikować. Przeczytałem reportaż na zajęciach na Studium, prowadzonych przez Jacka Maziarskiego z "Polityki" - naturalnie z komentarzem, że tekst został zdjęty przez cenzurę. Wzruszył ramionami:<br>- Weźmiemy to. Nie takie rzeczy publikowaliśmy w "Polityce". Nas nie ruszą.<br>Po dwóch tygodniach na zajęciach rozłożył ręce:<br>- Ten pański magazynier to jakiś nietykalny symbol, czy co? Spadło na cenzurze, mimo że wstawiał się za tym sam naczelny - jak wiadomo, członek KC. Nie pomogło. Ale Rakowski obiecał, że drogą pozaprasową to załatwi - Domagała, sekretarz wojewódzki w Krakowie to jego przyjaciel.<br>Pod koniec roku okazało się, że Mieczysław F. Rakowski załatwił. Krakowski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego