Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
Zakładów".
Ten drugi list trafił do następcy gen. F. Sławoj-Składkowskiego na stanowisku II wiceministra MSWojsk., gen. bryg. inż. A. Litwinowicza, którego ocenę roli kapitału francuskiego w PZO przytoczono na s. 55.



Otóż Kolberg przez dłuższy czas udzielał spółce niezbędnych kredytów na jej rozwój i bieżące funkcjonowanie, pobierając za nie maksymalnie wysokie procenty, jakie dopuszczało wtedy polskie prawo. Wynosiły one od 12% do 24%.
Drugim źródłem dochodów H. Kolberga były opłaty za poręczanie listów gwarancyjnych, uzyskiwanych od banków, za które otrzymywał on od 8% do 12% wartości udzielanej gwarancji.
Płacenie tak wysokich odsetek głównemu udziałowcowi bardzo obciążało koszty spółki i negatywnie
Zakładów"&lt;/&gt;.<br>Ten drugi list trafił do następcy gen. F. Sławoj-Składkowskiego na stanowisku II wiceministra MSWojsk., gen. bryg. inż. A. Litwinowicza, którego ocenę roli kapitału francuskiego w PZO przytoczono na s. 55.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>Otóż Kolberg przez dłuższy czas udzielał spółce niezbędnych kredytów na jej rozwój i bieżące funkcjonowanie, pobierając za nie maksymalnie wysokie procenty, jakie dopuszczało wtedy polskie prawo. Wynosiły one od 12% do 24%.<br>Drugim źródłem dochodów H. Kolberga były opłaty za poręczanie listów gwarancyjnych, uzyskiwanych od banków, za które otrzymywał on od 8% do 12% wartości udzielanej gwarancji.<br>Płacenie tak wysokich odsetek głównemu udziałowcowi bardzo obciążało koszty spółki i negatywnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego