Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
własności analizowanego mechanizmu i z własności funkcji arcus tangens.
Ponieważ

to

W rezultacie


Jest to poszukiwana zależność związująca położenie łyżki względem ramienia, określane przez kąt , z długością cylindra lTV jej mechanizmu napędowego.
W tablicy 3.2, która stanowi podsumowanie przeprowadzonych analiz, są zamieszczone wszystkie wzory służące do wyznaczania charakterystyk kinematycznych mechanizmów napędowych osprzętu podsiębiernego.
Istotą działania mechanizmów napędowych osprzętu jest zamiana ruchu postępowego tłoka w cylindrze na ruch obrotowy napędzanego członu. Z tego względu, obok powyższych charakterystyk, podstawowymi charakterystykami kinematycznymi są zależności związujące prędkości tłoków w cylindrach mechanizmów napędowych z prędkościami kątowymi napędzanych członów.
Na podstawie rys. 3.4, dla mechanizmu
własności analizowanego mechanizmu i z własności funkcji arcus tangens.<br>Ponieważ<br>&lt;gap&gt;<br>to<br>&lt;gap&gt;<br>W rezultacie<br>&lt;gap&gt;<br><br>Jest to poszukiwana zależność związująca położenie łyżki względem ramienia, określane przez kąt , z długością cylindra lTV jej mechanizmu napędowego.<br>W tablicy 3.2, która stanowi podsumowanie przeprowadzonych analiz, są zamieszczone wszystkie wzory służące do wyznaczania charakterystyk kinematycznych mechanizmów napędowych osprzętu podsiębiernego.<br>Istotą działania mechanizmów napędowych osprzętu jest zamiana ruchu postępowego tłoka w cylindrze na ruch obrotowy napędzanego członu. Z tego względu, obok powyższych charakterystyk, podstawowymi charakterystykami kinematycznymi są zależności związujące prędkości tłoków w cylindrach mechanizmów napędowych z prędkościami kątowymi napędzanych członów.<br>Na podstawie rys. 3.4, dla mechanizmu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego