Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
z lewicą i po wprowadzeniu niektórych sugerowanych poprawek, program został zatwierdzony przez Sejm 30 kwietnia ub. roku, m.in. głosami SLD.
Był to zresztą najpoważniejszy i najbardziej kontrowersyjny przykład parlamentarnego współdziałania rządu Suchockiej z postkomunistyczną lewicą.
Po rozwiązaniu parlamentu przez prezydenta w maju 1993 r. pracujący nadal rząd zdążył jeszcze mianować członków komisji selekcyjnej mającej wyłonić skład rad nadzorczych funduszy.
Po wyborach premier Pawlak najpierw tę decyzję zawiesił, a potem zmienił (premier powołuje 12 członków komisji, Sejm - 4, Senat, OPZZ i Solidarność po 1).
A potem wybuchła awantura wokół przyjętych w styczniu br. kryteriów wyboru przez nową komisję członków rad nadzorczych
z lewicą i po wprowadzeniu niektórych sugerowanych poprawek, program został zatwierdzony przez Sejm 30 kwietnia ub. roku, m.in. głosami SLD.<br>Był to zresztą najpoważniejszy i najbardziej kontrowersyjny przykład parlamentarnego współdziałania rządu Suchockiej z postkomunistyczną lewicą.<br>Po rozwiązaniu parlamentu przez prezydenta w maju 1993 r. pracujący nadal rząd zdążył jeszcze mianować członków komisji selekcyjnej mającej wyłonić skład rad nadzorczych funduszy.<br>Po wyborach premier Pawlak najpierw tę decyzję zawiesił, a potem zmienił (premier powołuje 12 członków komisji, Sejm - 4, Senat, OPZZ i Solidarność po 1).<br>A potem wybuchła awantura wokół przyjętych w styczniu br. kryteriów wyboru przez nową komisję członków rad nadzorczych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego