Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1972
niewielki pokoik, stwarzający warunki do pracy i wypoczynku, a dla życia towarzyskiego przeznacza się jedną większą, reprezentacyjną izbę.
Reasumując to pobieżne omówienie - nasuwa się generalna tendencja: mieszkanie, które będą powstawały uwzględniać powinny rosnące potrzeby współczesnego człowieka w stopniu daleko większym, niż to miało miejsce w ostatnich latach. Odejście od koncepcji mieszkania-przechowalni, w kierunku mieszkania-środowiska życia powinno zacząć się już od dzisiaj. Na razie w formie poprawy ich funkcjonalności i wyposażenia, następnie przez zwiększenie powierzchni mieszkaniowej. Bo dotychczasowe mieszkania są w bilansie społecznym stanowczo nieopłacalne. A na takie nas po prostu nie stać.
Barbara Sidorczuk

DLA KAŻDEJ RODZINY
Rozmawiamy z
niewielki pokoik, stwarzający warunki do pracy i wypoczynku, a dla życia towarzyskiego przeznacza się jedną większą, reprezentacyjną izbę.<br>Reasumując to pobieżne omówienie - nasuwa się generalna tendencja: mieszkanie, które będą powstawały uwzględniać powinny rosnące potrzeby współczesnego człowieka w stopniu daleko większym, niż to miało miejsce w ostatnich latach. Odejście od koncepcji mieszkania-przechowalni, w kierunku mieszkania-środowiska życia powinno zacząć się już od dzisiaj. Na razie w formie poprawy ich funkcjonalności i wyposażenia, następnie przez zwiększenie powierzchni mieszkaniowej. Bo dotychczasowe mieszkania są w bilansie społecznym stanowczo nieopłacalne. A na takie nas po prostu nie stać.<br> &lt;au&gt;Barbara Sidorczuk&lt;/au&gt;&lt;/div&gt; &lt;page nr=2&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DLA KAŻDEJ RODZINY&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Rozmawiamy z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego