Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
jak ważne jest, żeby mieć kilka osób, które mogą pomóc w momencie kryzysu. W niewielkim mieście, gdzie on mieszka, mitingi są tylko raz w tygodniu, a klubu nie ma. Kiedy Jarka dopadła chęć picia, pani psycholog z malutkiej poradni odwykowej akurat miała urlop. Wpadło mu do głowy, żeby pojechać na miting do pobliskiego miasta wojewódzkiego, ale było przed pierwszym i nie miał sumy potrzebnej na bilet. Snuł się samotnie po ulicach, aż w końcu wylądował w knajpie.
Monika: Przecież był bez pieniędzy.
Włodek: Na pewno znalazł się jakiś "dobroczyńca", który mu postawił. Tak, Jarek miał za mało pomysłów, do kogo się
jak ważne jest, żeby mieć kilka osób, które mogą pomóc w momencie kryzysu. W niewielkim mieście, gdzie on mieszka, mitingi są tylko raz w tygodniu, a klubu nie ma. Kiedy Jarka dopadła chęć picia, pani psycholog z malutkiej poradni odwykowej akurat miała urlop. Wpadło mu do głowy, żeby pojechać na miting do pobliskiego miasta wojewódzkiego, ale było przed pierwszym i nie miał sumy potrzebnej na bilet. Snuł się samotnie po ulicach, aż w końcu wylądował w knajpie.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Przecież był bez pieniędzy.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Na pewno znalazł się jakiś "dobroczyńca", który mu postawił. Tak, Jarek miał za mało pomysłów, do kogo się
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!