Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
cechą charakterystyczną wielonożnych maszyn
kroczących jest występowanie zamkniętych łańcuchów kinematycznych w fazie podporowej.
Łańcuchy te ograniczają możliwe ruchy mechanizmu wieloczłonowego. Lokomocja
maszyn kroczących charakteryzuje się ograniczeniami holonomiczymi -ograniczenia
ruchu poszczególnych członów wyrażane są jako funkcje położenia (współrzędnych w
przegubach), a nie jako funkcje prędkości, jak np. w robotaach mobilnych. Do modelowania ruchu zamkniętych łańcuchów kinematycznych najczęściej wykorzystuje się współrzędne uogólnione wybrane tak, aby możliwe było opisanie wszystkich przemieszczeń.
Dla maszyny kroczącej są to kąty w stawach nóg. W opisach ruchu należy uwzględniać fakt, że siły wywierane przez nogi (czy też siły reakcji podłoża) muszą spełniać warunki równowagi.
Równania ruchu maszyny kroczącej
cechą charakterystyczną wielonożnych maszyn <br>kroczących jest występowanie zamkniętych łańcuchów kinematycznych w fazie podporowej. <br>Łańcuchy te ograniczają możliwe ruchy mechanizmu wieloczłonowego. Lokomocja <br>maszyn kroczących charakteryzuje się ograniczeniami holonomiczymi -ograniczenia <br>ruchu poszczególnych członów wyrażane są jako funkcje położenia (współrzędnych w <br>przegubach), a nie jako funkcje prędkości, jak np. w robotaach mobilnych. Do modelowania ruchu zamkniętych łańcuchów kinematycznych najczęściej wykorzystuje się współrzędne uogólnione wybrane tak, aby możliwe było opisanie wszystkich przemieszczeń. <br>Dla maszyny kroczącej są to kąty w stawach nóg. W opisach ruchu należy uwzględniać fakt, że siły wywierane przez nogi (czy też siły reakcji podłoża) muszą spełniać warunki równowagi. <br>Równania ruchu maszyny kroczącej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego