Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
trzech powodów chciałby "Samobajkę" pochwalić:
1. Mali widzowie zostają przeniesieni do nowoczesnego supermiasta, gdzie wszystko robi się samo - jest samolot, powszechna samoobsługa, ukazuje się gazeta "Same Nowiny", ale mimo to dzieci są tu przeraźliwie samotne. Zajęci pracą i karierą rodzice nie mają dla nich czasu.
2. Znakomicie wycieniowano charaktery szczura, myszki i chomika, z którymi zaprzyjaźnia się bohaterka sztuki. Gryzonie kłócą się między sobą, w razie niebezpieczeństwa są gotowe donieść jeden na drugiego. A jednak budzą sympatię, bo wszystkie ich reakcje zostały psychologicznie umotywowane. To nie bajkowe zwierzaki, ale pomniejszeni i przebrani w futerka dorośli.
3. Pani reżyser cichutko namawia nudzące
trzech powodów chciałby &lt;name type="tit"&gt;"Samobajkę"&lt;/&gt; pochwalić:&lt;/&gt;<br>1. Mali widzowie zostają przeniesieni do nowoczesnego supermiasta, gdzie wszystko robi się samo - jest samolot, powszechna samoobsługa, ukazuje się gazeta &lt;name type="tit"&gt;"Same Nowiny"&lt;/&gt;, ale mimo to dzieci są tu przeraźliwie samotne. Zajęci pracą i karierą rodzice nie mają dla nich czasu. <br>2. Znakomicie wycieniowano charaktery szczura, myszki i chomika, z którymi zaprzyjaźnia się bohaterka sztuki. Gryzonie kłócą się między sobą, w razie niebezpieczeństwa są gotowe donieść jeden na drugiego. A jednak budzą sympatię, bo wszystkie ich reakcje zostały psychologicznie umotywowane. To nie bajkowe zwierzaki, ale pomniejszeni i przebrani w futerka dorośli.<br>3. Pani reżyser cichutko namawia nudzące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego