Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
fragment prozy Steinbecka (str. 16), kartka z podróży Iwaszkiewicza
(str. 5) i zakończenie "Koszmaru" (str. 10-11). Przeczytajcie, dziękujemy.



strona 4

WARSZAWA

Styczeń 1945

WARSZAWA WYZWOLONA - głosi nadzwyczajne wydanie "Życia Warszawy", które ukazało się w środę 17 stycznia na wolnej już od września Pradze. Białe płachty nadzwyczajnego wydania wylepiane są na murach domów.
Przez Wisłę po lodzie, obok ruin Mostu Poniatowskiego, do wyzwolonej Warszawy przeszedł prezydent Krajowej Rady Narodowej Bolesław Bierut, gen. Broni Żymierski i prezydent m. Warszawy płk Marian Spychalski.

Z Pragi po lodzie przez Wisłę, a dalej ulicą Ludną i Książęcą zaczęli napływać mieszkańcy Stolicy.
Wśród ruin Stolicy płoną jeszcze
fragment prozy Steinbecka (str. 16), kartka z podróży Iwaszkiewicza <br>(str. 5) i zakończenie "Koszmaru" (str. 10-11). Przeczytajcie, dziękujemy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>strona 4<br><br>&lt;tit&gt; WARSZAWA &lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt; Styczeń 1945 &lt;/&gt;<br><br> WARSZAWA WYZWOLONA - głosi nadzwyczajne wydanie "Życia Warszawy", które ukazało się w środę 17 stycznia na wolnej już od września Pradze. Białe płachty nadzwyczajnego wydania wylepiane są na murach domów.<br>Przez Wisłę po lodzie, obok ruin Mostu Poniatowskiego, do wyzwolonej Warszawy przeszedł prezydent Krajowej Rady Narodowej Bolesław Bierut, gen. Broni Żymierski i prezydent m. Warszawy płk Marian Spychalski.<br><br>Z Pragi po lodzie przez Wisłę, a dalej ulicą Ludną i Książęcą zaczęli napływać mieszkańcy Stolicy.<br>Wśród ruin Stolicy płoną jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego