Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
Rok powstania: 1964
zamierzonego małżeństwa, odmówi odebrania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, a w razie wątpliwości zwróci się do sądu o rozstrzygnięcie, czy małżeństwo może być zawarte.
Art. 6. § 1. Z ważnych powodów sąd może zezwolić, żeby oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński zostało złożone przez pełnomocnika.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie z podpisem urzędowo poświadczonym i wymieniać osobę, z którą małżeństwo ma być zawarte.
Art. 7. § 1. Małżeństwo powinno być zawarte w urzędzie stanu cywilnego, publicznie i uroczyście, w obecności dwóch pełnoletnich świadków.
§ 2. Poza urzędem stanu cywilnego małżeństwo może być zawarte tylko z ważnych powodów.
Art. 8. § 1. Kierownik urzędu
zamierzonego małżeństwa, odmówi odebrania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, a w razie wątpliwości zwróci się do sądu o rozstrzygnięcie, czy małżeństwo może być zawarte.<br>Art. 6. § 1. Z ważnych powodów sąd może zezwolić, żeby oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński zostało złożone przez pełnomocnika.<br>§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie z podpisem urzędowo poświadczonym i wymieniać osobę, z którą małżeństwo ma być zawarte.<br>Art. 7. § 1. Małżeństwo powinno być zawarte w urzędzie stanu cywilnego, publicznie i uroczyście, w obecności dwóch pełnoletnich świadków.<br>§ 2. Poza urzędem stanu cywilnego małżeństwo może być zawarte tylko z ważnych powodów.<br>Art. 8. § 1. Kierownik urzędu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego