Typ tekstu: Książka
Autor: Siwoń Bolesław
Tytuł: Jak sterować rentownością przedsiębiorstwa
Rok: 1994
zadań ekonomicznych podano tu wynagrodzenia, które niewątpliwie są najbardziej 107



czułym instrumentem sterowania efektywnością ekonomiczną, choć w praktyce przedsiębiorstw mogą wystąpić także inne elementy rachunku efektywności, które można tu włączyć. Zależy to oczywiście od specyficznych cech procesu produkcyjnego danego przedsiębiorstwa, asortymentu itp.
Rozważmy kwestię doboru filarowych parametrów konstrukcyjnych modelu efektywności na podstawie prostego przykładu podanego na s. 92 i 93. W przykładzie tym jest widoczne, że jednostkowy koszt własny wytworzenia w granicach 30-28jp. można uzyskać przy wytwarzaniu:
w przedziale pierwszym 1600-1999 jedn.,
w przedziale drugim2200-2750 jedn. (z możliwością osiągnięcia dalszej obniżki do 27,33jp. przy produkcji 2999 jedn.). W
zadań ekonomicznych podano tu wynagrodzenia, które niewątpliwie są najbardziej 107<br><br><br><br>czułym instrumentem sterowania efektywnością ekonomiczną, choć w praktyce przedsiębiorstw mogą wystąpić także inne elementy rachunku efektywności, które można tu włączyć. Zależy to oczywiście od specyficznych cech procesu produkcyjnego danego przedsiębiorstwa, asortymentu itp.<br>Rozważmy kwestię doboru filarowych parametrów konstrukcyjnych modelu efektywności na podstawie prostego przykładu podanego na s. 92 i 93. W przykładzie tym jest widoczne, że jednostkowy koszt własny wytworzenia w granicach 30-28jp. można uzyskać przy wytwarzaniu:<br>w przedziale pierwszym 1600-1999 jedn.,<br>w przedziale drugim2200-2750 jedn. (z możliwością osiągnięcia dalszej obniżki do 27,33jp. przy produkcji 2999 jedn.). W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego