Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
je na nowo. Można je też krótko przechowywać (najwyżej do połowy sierpnia) w ażurowych skrzynkach, w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, w temperaturze około 20ĄC. Jeśli spóźnimy się z sadzeniem, może się zdarzyć, że zimowity zakwitną w przechowalni.
Aby zimowity dobrze się rozrosły, najlepiej uprawiać je w jednym miejscu przez kilka lat, najefektowniejsze są bowiem w większych skupiskach.
Jeśli chcemy rozmnożyć zimowity, to po wykopaniu bulw matecznych musimy oddzielić od nich młode bulwy przybyszowe, ale tylko te pokryte łuską. Jeśli odłączymy je zbyt wcześnie, mogą gnić.
Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć
je na nowo. Można je też krótko przechowywać (najwyżej do połowy sierpnia) w ażurowych skrzynkach, w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, w temperaturze około 20ĄC. Jeśli spóźnimy się z sadzeniem, może się zdarzyć, że zimowity zakwitną w przechowalni. <br>Aby zimowity dobrze się rozrosły, najlepiej uprawiać je w jednym miejscu przez kilka lat, najefektowniejsze są bowiem w większych skupiskach.<br>Jeśli chcemy rozmnożyć zimowity, to po wykopaniu bulw matecznych musimy oddzielić od nich młode bulwy przybyszowe, ale tylko te pokryte łuską. Jeśli odłączymy je zbyt wcześnie, mogą gnić.<br>Zimowity rozmnaża się również z nasion, które dojrzewają w czerwcu lub lipcu. Trzeba je szybko wysiewać, choć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego