Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
faszyzmu, na którym umieszczono następujący napisy: "OFIAROM FASZYZMU" oraz "Dzieciom zamordowanym przez hitlerowskich barbarzyńców * Społeczeństwo Ziemi Bydgoskiej * Rok 1969".
Dodatkowym dopowiedzeniem wymiaru tragedii jest umieszczony na pomniku następujący fragment wiersza K.K. Baczyńskiego "Wyuczyli cię syneczku ziemi twej na pamięć, odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg, przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg". Obok pomnika ofiar faszyzmu, z inicjatywy Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Nakła n/Notecią, postawiono w 1992 roku duży krzyż. Umieszczono na nim napis: "Ofiarom hitlerowskiego terroru w latach 1941-1945".
Należy jednak pamiętać, że obóz w 1945 roku nie opustoszał. Miejsce za
faszyzmu, na którym umieszczono następujący napisy: "OFIAROM FASZYZMU" oraz "Dzieciom zamordowanym przez hitlerowskich barbarzyńców * Społeczeństwo Ziemi Bydgoskiej * Rok 1969". <br>Dodatkowym dopowiedzeniem wymiaru tragedii jest umieszczony na pomniku następujący fragment wiersza K.K. Baczyńskiego "Wyuczyli cię syneczku ziemi twej na pamięć, odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg, przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg". Obok pomnika ofiar faszyzmu, z inicjatywy Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Nakła n/Notecią, postawiono w 1992 roku duży krzyż. Umieszczono na nim napis: "Ofiarom hitlerowskiego terroru w latach 1941-1945". <br>Należy jednak pamiętać, że obóz w 1945 roku nie opustoszał. Miejsce za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego