Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1999
aerozoli, lub odpowiednich rozpylaczy, ryc. 2.

W chorobach krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc stosujemy inhalacje z inhalatorów stacjonarnych bądź z tak zwanych inhalatorów pojedynczych dawek, ryc. 4a, 4b.

Podanie leku w postaci aerozolu, np. w katarze czy w chorobach krtani, nie stwarza problemów technicznych, a to głównie dlatego, że chory narząd znajduje się tuż przy aparacie podającym aerozol. O wiele więcej trudności sprawia wykonanie inhalacji do oskrzeli. Wymaga to nie tylko specjalnej aparatury, ale również nauczenia się odpowiedniej techniki oddychania, czy też raczej zaciągania się aerozolem. Uzyskanie dobrego efektu leczniczego zależy od prawidłowej techniki inhalowania leku podanego w formie aerozolu.

Badania
aerozoli, lub odpowiednich rozpylaczy, ryc. 2.<br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>W chorobach krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc stosujemy inhalacje z inhalatorów stacjonarnych bądź z tak zwanych inhalatorów pojedynczych dawek, ryc. 4a, 4b.<br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>&lt;page nr=10&gt; Podanie leku w postaci aerozolu, np. w katarze czy w chorobach krtani, nie stwarza problemów technicznych, a to głównie dlatego, że chory narząd znajduje się tuż przy aparacie podającym aerozol. O wiele więcej trudności sprawia wykonanie inhalacji do oskrzeli. Wymaga to nie tylko specjalnej aparatury, ale również nauczenia się odpowiedniej techniki oddychania, czy też raczej zaciągania się aerozolem. Uzyskanie dobrego efektu leczniczego zależy od prawidłowej techniki inhalowania leku podanego w formie aerozolu.<br><br>Badania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego