Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jest ono potrzebne, ponieważ przyjęcie konstytucji w niczym nie zmieni stosunków Wielkiej Brytanii z Unią Europejską ani jej miejsca we Wspólnocie.
Członkowie Komisji Europejskiej nie chcieli komentować planów rządu brytyjskiego. Jej rzecznik Reijo Kemppinen ograniczył się do stwierdzenia, że "każde państwo Unii Europejskiej ma prawo samo zadecydować, w jakiej formie nastąpi ratyfikacja traktatu konstytucyjnego". Na razie trudno powiedzieć, ile państw zdecyduje się na oddanie decyzji w ręce społeczeństwa, ale, jak się uważa, przykład brytyjski może podziałać zaraźliwie. Odrzucenie konstytucji przez jeden choćby kraj wystarczy zaś, by przepadła całkowicie.
Niewykluczone, że taki właśnie negatywny wynik przyniesie głosowanie w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych
jest ono potrzebne, ponieważ przyjęcie konstytucji w niczym nie zmieni stosunków &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Unią Europejską&lt;/&gt; ani jej miejsca we &lt;name type="org"&gt;Wspólnocie&lt;/&gt;.<br>Członkowie &lt;name type="org"&gt;Komisji Europejskiej&lt;/&gt; nie chcieli komentować planów rządu brytyjskiego. Jej rzecznik &lt;name type="person"&gt;Reijo Kemppinen&lt;/&gt; ograniczył się do stwierdzenia, że &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"każde państwo Unii Europejskiej ma prawo samo zadecydować, w jakiej formie nastąpi ratyfikacja traktatu konstytucyjnego"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Na razie trudno powiedzieć, ile państw zdecyduje się na oddanie decyzji w ręce społeczeństwa, ale, jak się uważa, przykład brytyjski może podziałać zaraźliwie. Odrzucenie konstytucji przez jeden choćby kraj wystarczy zaś, by przepadła całkowicie.<br>Niewykluczone, że taki właśnie negatywny wynik przyniesie głosowanie w &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt;. Z najnowszych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego