Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
przy uwzględnieniu poprawki na odsetek intensywnie pijących, ma wpływ również na strukturę konsumpcji, bowiem preferencje co do napoju grupy intensywnie pijących różnią się znacznie od pozostałych konsumentów alkoholu. Dotyczy to zwłaszcza napojów spirytusowych, które stanowią ponad 50% konsumpcji intensywnie pijących i blisko 30% konsumpcji pozostałych konsumentów, oraz piwa, które stanowi niecałe 40% spożycia intensywnie pijących, a dominuje wśród pozostałych osób.

Uwzględniając to zróżnicowanie w preferencjach konsumentów i przyjmując, zgodnie z wcześniejszymi wywodami, że odsetek intensywnie pijących w populacji wynosi 19%, można szacować, że udział napojów spirytusowych w konsumpcji rzeczywistej wynosi 48%, piwa - 44% a wina - 8%.

W tabeli zwraca uwagę duża
przy uwzględnieniu poprawki na odsetek intensywnie pijących, ma wpływ również na strukturę konsumpcji, bowiem preferencje co do napoju grupy intensywnie pijących różnią się znacznie od pozostałych konsumentów alkoholu. Dotyczy to zwłaszcza napojów spirytusowych, które stanowią ponad 50% konsumpcji intensywnie pijących i blisko 30% konsumpcji pozostałych konsumentów, oraz piwa, które stanowi niecałe 40% spożycia intensywnie pijących, a dominuje wśród pozostałych osób. <br><br>Uwzględniając to zróżnicowanie w preferencjach konsumentów i przyjmując, zgodnie z wcześniejszymi wywodami, że odsetek intensywnie pijących w populacji wynosi 19%, można szacować, że udział napojów spirytusowych w konsumpcji rzeczywistej wynosi 48%, piwa - 44% a wina - 8%.<br><br>W tabeli zwraca uwagę duża
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego