Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wymaga pozytywny rezultat badań czułości igły magnetycznej, gdyż w dalszej produkcji utrata jej czułości była przyczyną wielu trudności produkcyjnych i odbiorczych.
Pierwszą produkcyjną partię kątomierzy w liczbie 10 sztuk przekazano do odbioru rzeczoznawcy COMU 10.02.1929 r. Badania przeprowadziła komisja w składzie prawie identycznym, jak przed rokiem i stwierdziła "niedostateczną czułość strzałek magnetycznych".
Aby rozstrzygnąć zaistniałe zjawisko, komisja ta zaleciła przeprowadzenie porównań czułości igły magnetycznej polskiego kątomierza z czułością kątomierza busoli produkcji francuskiej.
Porównania wypadły na korzyść polskiego przyrządu i przystąpiono do dalszej jego produkcji. Jednak w listopadzie roku 1930 stwierdzono rozmagnesowanie się igieł w kątomierzach użytkowanych w jednostkach liniowych
wymaga pozytywny rezultat badań czułości igły magnetycznej, gdyż w dalszej produkcji utrata jej czułości była przyczyną wielu trudności produkcyjnych i odbiorczych.<br>Pierwszą produkcyjną partię kątomierzy w liczbie 10 sztuk przekazano do odbioru rzeczoznawcy COMU 10.02.1929 r. Badania przeprowadziła komisja w składzie prawie identycznym, jak przed rokiem i stwierdziła "niedostateczną czułość strzałek magnetycznych".<br>Aby rozstrzygnąć zaistniałe zjawisko, komisja ta zaleciła przeprowadzenie porównań czułości igły magnetycznej polskiego kątomierza z czułością kątomierza busoli produkcji francuskiej.<br>Porównania wypadły na korzyść polskiego przyrządu i przystąpiono do dalszej jego produkcji. Jednak w listopadzie roku 1930 stwierdzono rozmagnesowanie się igieł w kątomierzach użytkowanych w jednostkach liniowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego