Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
przeszkadzać mi spać, a w gruncie rzeczy ja przeszkadzałam mu pić.
Tej nocy bardzo uparcie odpędzamy od siebie senność.
Temat ten stanowi jednak tylko naszą własność, bo w tym miejscu mówię o Ricie tylko dlatego, że pomogła mi ożywić moją obecność przy Małgorzacie i Twardowskim.
Posłużyłem się, być może, metodą niegodziwą.
Jestem jednak w wielu wypadkach zwolennikiem jezuickiej kazuistyki, co powinno być zapisane jako znaczna zasługa zarówno mnie, jak jezuitom.
Nawet ja nie zawsze potrafię się domyślić, kiedy ta lodowata dziwka działa w sposób świadomy, a kiedy poddaje się nieodpowiedzialnym odruchom.
Jedno jest pewne: sama pani Wenus nie odegrałaby piękniej swej
przeszkadzać mi spać, a w gruncie rzeczy ja przeszkadzałam mu pić.<br>Tej nocy bardzo uparcie odpędzamy od siebie senność.<br>Temat ten stanowi jednak tylko naszą własność, bo w tym miejscu mówię o Ricie tylko dlatego, że pomogła mi ożywić moją obecność przy Małgorzacie i Twardowskim.<br>Posłużyłem się, być może, metodą niegodziwą.<br>Jestem jednak w wielu wypadkach zwolennikiem jezuickiej kazuistyki, co powinno być zapisane jako znaczna zasługa zarówno mnie, jak jezuitom.<br>Nawet ja nie zawsze potrafię się domyślić, kiedy ta lodowata dziwka działa w sposób świadomy, a kiedy poddaje się nieodpowiedzialnym odruchom.<br>Jedno jest pewne: sama pani Wenus nie odegrałaby piękniej swej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego