Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Społeczeństwo japońskie, w którym przez trzy lata swych rządów Koizumi cieszył się wyjątkową popularnością, odrzuca dwa fundamentalne elementy polityki jego rządu - reformę systemu emerytalnego i politykę iracką.
Ale nie tylko o to chodzi. W tle majaczy inna, zasadnicza kwestia: wybory pokażą, czy LDP, która od zakończenia II wojny światowej rządzi niemalże bez przerwy, utrzyma dominującą pozycję. Wiele przemawia za tym, że w Japonii rodzi się system dwupartyjny, z dwiema dużymi partiami otoczonymi wianuszkiem małych. Partia Demokratyczna (DP), główna rywalka liberalnych demokratów, wyrasta na coraz bardziej liczącą się siłę polityczną.
Wybory do 242-osobowej Izby Radców, jak nazywa się izba wyższa parlamentu
Społeczeństwo japońskie, w którym przez trzy lata swych rządów Koizumi cieszył się wyjątkową popularnością, odrzuca dwa fundamentalne elementy polityki jego rządu - reformę systemu emerytalnego i politykę iracką.&lt;/&gt;<br>Ale nie tylko o to chodzi. W tle majaczy inna, zasadnicza kwestia: wybory pokażą, czy LDP, która od zakończenia II wojny światowej rządzi niemalże bez przerwy, utrzyma dominującą pozycję. Wiele przemawia za tym, że w Japonii rodzi się system dwupartyjny, z dwiema dużymi partiami otoczonymi wianuszkiem małych. Partia Demokratyczna (DP), główna rywalka liberalnych demokratów, wyrasta na coraz bardziej liczącą się siłę polityczną.<br>Wybory do 242-osobowej Izby Radców, jak nazywa się izba wyższa parlamentu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego