Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
wystarczająco przerażone tym, co się stało, ale tak właśnie odreagowałem napięcie. Potem przytuliłem go mocno do siebie i zrobiło mi się trochę żal i wstyd, za tę moją spontaniczną reakcję.
Generalnie rzecz ujmując, bicie najbardziej szkodzi, gdy nie potrafimy dzieci kochać, gdy jest ono wyrazem naszej bezradności, niechęci, czasem wręcz nienawiści do dziecka. Jeśli epizody bicia są równoważone wieloma sytuacjami, w których dziecko doświadcza miłości rodziców, w których może przekonać się, że jest dla nich ważne i kochane, wtedy łatwiej potrafi jakoś bicie "pomieścić" w sobie.
Można przypuszczać, że podświadomie oczekując solidarności od rodzica tej samej płci, dziecko łatwiej znosi atak
wystarczająco przerażone tym, co się stało, ale tak właśnie odreagowałem napięcie. Potem przytuliłem go mocno do siebie i zrobiło mi się trochę żal i wstyd, za tę moją spontaniczną reakcję.<br>Generalnie rzecz ujmując, bicie najbardziej szkodzi, gdy nie potrafimy dzieci kochać, gdy jest ono wyrazem naszej bezradności, niechęci, czasem wręcz nienawiści do dziecka. Jeśli epizody bicia są równoważone wieloma sytuacjami, w których dziecko doświadcza miłości rodziców, w których może przekonać się, że jest dla nich ważne i kochane, wtedy łatwiej potrafi jakoś bicie "pomieścić" w sobie.<br>Można przypuszczać, że podświadomie oczekując solidarności od rodzica tej samej płci, dziecko łatwiej znosi atak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego