Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zbawienny. Dość napisano o Halloween i Valentine`s Day, więc odpuszczę jad i żółć, co się we mnie gromadzi. Przeżyłem święto Rewolucji Październikowej, przeżyję Independent Day.
Druga - gdy rezygnujemy z dumy, że ojcami naszego języka byli Rej z Nagłowic i Kochanowski z Czarnolasu. Gdy polszczyzna Biblii księdza Wujka zdaje się niepojęta jak egipskie inskrypcje, a wyznania miłosne z "Trylogii" - "Więc nogi twoje obejmuję i o wyrok cię błagam; mamli odejść z radością niebiańską, czy też z żalem nieznośnym, którego zgoła przeżyć nie zdołam?..." młodzian z pomocą SMS-u, nada swej lubej jako "koham cie".
Nie jest to skowyt o "mamli" i
zbawienny. Dość napisano o Halloween i Valentine`s Day, więc odpuszczę jad i żółć, co się we mnie gromadzi. Przeżyłem święto Rewolucji Październikowej, przeżyję Independent Day.<br>Druga - gdy rezygnujemy z dumy, że ojcami naszego języka byli Rej z Nagłowic i Kochanowski z Czarnolasu. Gdy polszczyzna Biblii księdza Wujka zdaje się niepojęta jak egipskie inskrypcje, a wyznania miłosne z "Trylogii" - "Więc nogi twoje obejmuję i o wyrok cię błagam; mamli odejść z radością niebiańską, czy też z żalem nieznośnym, którego zgoła przeżyć nie zdołam?..." młodzian z pomocą SMS-u, nada swej lubej jako &lt;orig&gt;"koham cie"&lt;/&gt;.<br>Nie jest to skowyt o "mamli" i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego