Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.14 (11)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Europie, zastanawiam się, którą Europę ma pan na myśli - "starą" czy "nową", by użyć sformułowania Donalda Rumsfelda, amerykańskiego sekretarza obrony. Czy mówiąc o stosunkach amerykańsko-europejskich, można mówić o jednej Europie?
- Rzeczywiście, nasze widzenie problemu bezpieczeństwa jest inne niż w Europie Zachodniej. Leżąc na granicy niestabilnego obszaru, cały czas odczuwamy niepokój. Pod tym względem bliżej nam do spojrzenia amerykańskiego. Istnieje jednak pewien uśredniony europejski pogląd i on jest właśnie taki, o jakim mówię. Poza tym Amerykanie w gruncie rzeczy nie rozdzielają Europy na części. Traktują ją zwykle jako całość.
Czy zatem jest możliwe, by Ameryka straciła zainteresowanie Europą Zachodnią, ale pozostała
Europie, zastanawiam się, którą Europę ma pan na myśli - "starą" czy "nową", by użyć sformułowania Donalda Rumsfelda, amerykańskiego sekretarza obrony. Czy mówiąc o stosunkach amerykańsko-europejskich, można mówić o jednej Europie?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Rzeczywiście, nasze widzenie problemu bezpieczeństwa jest inne niż w Europie Zachodniej. Leżąc na granicy niestabilnego obszaru, cały czas odczuwamy niepokój. Pod tym względem bliżej nam do spojrzenia amerykańskiego. Istnieje jednak pewien uśredniony europejski pogląd i on jest właśnie taki, o jakim mówię. Poza tym Amerykanie w gruncie rzeczy nie rozdzielają Europy na części. Traktują ją zwykle jako całość.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Czy zatem jest możliwe, by Ameryka straciła zainteresowanie Europą Zachodnią, ale pozostała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego