Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
i brawura odważnych młodzieńców, a nowoczesna broń, samoloty, czołgi i realistyczna strategia, czyli to wszystko, czego polska armia nie miała nawet w zarodku.
Wypracowana przez propagandę nadzieja tłumów, wyczekujących przed ambasadami Francji i Anglii, skończyła się szybko i zaowocowała rozgoryczeniem, poczuciem osamotnienia i klęski. Jednak nadzieje jeszcze trwały, bo nadzieje nigdy nie umierają natychmiast.
Kolejny cios otrzymaliśmy 17 września, kiedy wkroczyły wojska sowieckie, zadając Polsce, jak to natychmiast nazwano, cios w plecy. Teraz nikt już nie miał nadziei, a ucieczka zamieniła się w bezładną, gorączkową wędrówkę milionów ludzi, którzy nie wiedzieli, co ze sobą robić...
Iw z rozpaczą szukała jakiejkolwiek szansy
i brawura odważnych młodzieńców, a nowoczesna broń, samoloty, czołgi i realistyczna strategia, czyli to wszystko, czego polska armia nie miała nawet w zarodku.<br> Wypracowana przez propagandę nadzieja tłumów, wyczekujących przed ambasadami Francji i Anglii, skończyła się szybko i zaowocowała rozgoryczeniem, poczuciem osamotnienia i klęski. Jednak nadzieje jeszcze trwały, bo nadzieje nigdy nie umierają natychmiast.<br> Kolejny cios otrzymaliśmy 17 września, kiedy wkroczyły wojska sowieckie, zadając Polsce, jak to natychmiast nazwano, cios w plecy. Teraz nikt już nie miał nadziei, a ucieczka zamieniła się w bezładną, gorączkową wędrówkę milionów ludzi, którzy nie wiedzieli, co ze sobą robić...<br> Iw z rozpaczą szukała jakiejkolwiek szansy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!