Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
rys. 7).
Jeżeli żywica epoksydowa wewnątrz głowicy stwardniała dostatecznie, to można przewiercić przez nią otwór do przepuszczania powietrza o [fi] 4 mm. Otwór wiercimy centrycznie do otworu na świecę. Rys. 8 przedstawia przekrój przez głowicę wypełnioną żywicą i z przewierconym już otworem.
Z kawałka preszpanu grubości 0,5 mm wytniemy nożyczkami podkładkę pod głowicę. Wycięcie nowej podkładki jest konieczne, gdyż stara jest zazwyczaj bardzo sprasowana i nie zapewnia szczelności przy łączeniu głowicy i cylindra. Podkładkę przykleimy "hermetikiem", tylko do cylindra.
Celem uzyskania lepszej kompresji, na tłok należy nałożyć dwa pierścienie uszczelniające.
Pierścieni kupimy w sklepie, oczywiście muszą być one dopasowane wymiarami
rys. 7).<br>Jeżeli żywica epoksydowa wewnątrz głowicy stwardniała dostatecznie, to można przewiercić przez nią otwór do przepuszczania powietrza o [fi] 4 mm. Otwór wiercimy centrycznie do otworu na świecę. Rys. 8 przedstawia przekrój przez głowicę wypełnioną żywicą i z przewierconym już otworem.<br>Z kawałka preszpanu grubości 0,5 mm wytniemy nożyczkami podkładkę pod głowicę. Wycięcie nowej podkładki jest konieczne, gdyż stara jest zazwyczaj bardzo sprasowana i nie zapewnia szczelności przy łączeniu głowicy i cylindra. Podkładkę przykleimy "hermetikiem", tylko do cylindra.<br>Celem uzyskania lepszej kompresji, na tłok należy nałożyć dwa pierścienie uszczelniające.<br>Pierścieni kupimy w sklepie, oczywiście muszą być one dopasowane wymiarami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego