Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Literackie
Nr: 18
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1979
i humanizm zlewały mi się w jedno pojęcie jako tak samo nieludzkie i akademickie nurty".
Został tedy pisarzem i jest nim do dzisiaj, autorem kilkudziesięciu książek, powieści i reportaży, rozważań i szkiców wojskowo-politycznych oraz szczególnie cenionych książek dla dzieci i młodzieży.
90-latek pisze nadal - tym razem książkę wspomnieniową o czasach spędzonych w Meksyku. Wytworny pan o nieskazitelnych manierach, który nigdy, choć przemienił się w Ludwiga Renna, nie ukrywał swego arystokratycznego pochodzenia ani swojej przemiany duchowej, poszedł po prostu inną drogą w tym samym kierunku, w którym zmierzał brzydzący się wojną jego stolarz.
Wisz
i humanizm zlewały mi się w jedno pojęcie jako tak samo nieludzkie i akademickie nurty&lt;/&gt;".<br> Został tedy pisarzem i jest nim do dzisiaj, autorem kilkudziesięciu książek, powieści i reportaży, rozważań i szkiców wojskowo-politycznych oraz szczególnie cenionych książek dla dzieci i młodzieży.<br> 90-latek pisze nadal - tym razem książkę wspomnieniową o czasach spędzonych w Meksyku. Wytworny pan o nieskazitelnych manierach, który nigdy, choć przemienił się w &lt;name type="person"&gt;Ludwiga Renna&lt;/&gt;, nie ukrywał swego arystokratycznego pochodzenia ani swojej przemiany duchowej, poszedł po prostu inną drogą w tym samym kierunku, w którym zmierzał brzydzący się wojną jego stolarz.<br> &lt;au&gt;Wisz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego