Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Wczoraj kolegium Instytutu usiłowało wyłonić nowego kandydata na prezesa. Bez powodzenia.
W tajnym głosowaniu żaden z pretendentów nie uzyskał wymaganej większości. Przesłuchano szóstkę kandydatów: Leszka Piotrowskiego, Zygmunta Szultka, Bogdana Borusewicza, Wiesława Wysockiego, Bohdana Urbankowskiego i Karola Głogowskiego. Siódmy - Aleksander Głazek - wcześniej zrezygnował.
Przewodniczący kolegium IPN Andrzej Grajewski winą za sytuację obarcza polityków. - Mamy do czynienia z ewidentną walką polityczną o kierownictwo Instytutu - powiedział. - Elity muszą się dogadać, czy chcą mieć instytut partyjny, czy niezależny.
Grajewski potwierdził, że jest gotów podać się do dymisji, o ile nie pojawi się szansa na przełamanie pata.
Na razie kolegium postanowiło podjąć jeszcze jedną próbę. Do
Wczoraj kolegium Instytutu usiłowało wyłonić nowego kandydata na prezesa. Bez powodzenia. <br>W tajnym głosowaniu żaden z pretendentów nie uzyskał wymaganej większości. Przesłuchano szóstkę kandydatów: Leszka Piotrowskiego, Zygmunta Szultka, Bogdana Borusewicza, Wiesława Wysockiego, Bohdana Urbankowskiego i Karola Głogowskiego. Siódmy - Aleksander Głazek - wcześniej zrezygnował. <br>Przewodniczący kolegium IPN Andrzej Grajewski winą za sytuację obarcza polityków. - Mamy do czynienia z ewidentną walką polityczną o kierownictwo Instytutu - powiedział. - Elity muszą się dogadać, czy chcą mieć instytut partyjny, czy niezależny. <br>Grajewski potwierdził, że jest gotów podać się do dymisji, o ile nie pojawi się szansa na przełamanie pata. <br>Na razie kolegium postanowiło podjąć jeszcze jedną próbę. Do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego