Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
tam określony na podstawie wyników badań socjologicznych, poprzedzających wprowadzenie normy zapachowej jakości powietrza. W ogólnym zarysie propozycja jest też zgodna z wynikami pomiarów terenowych wykonanych w otoczeniu Z.Ch. "Police", Cukrowni "Szczecin", Zakładów Mięsnych "Agryf" i Fabryki Kabli "Załom".
Podczas kontroli, wykonywanych przez studentów Politechniki Szczecińskiej w różnych sytuacjach meteorologicznych, oceniano intensywność zapachu(I) występującego w smudze zanieczyszczeń. Korzystając z prawa Webera-Fechnera, obliczano stężenia odorantów LJZ [jz/m3]. W czasie kilku lat zgromadzono bogaty zbiór wartości średnich pięciominutowych i maksymalnych chwilowych (patrz p. 7.5).
Wyniki pomiarów wykorzystano do obliczenia wykładnika " w równaniu:

W odniesieniu do przeprowadzonych oznaczeń przyjęto: t2
tam określony na podstawie wyników badań socjologicznych, poprzedzających wprowadzenie normy zapachowej jakości powietrza. W ogólnym zarysie propozycja jest też zgodna z wynikami pomiarów terenowych wykonanych w otoczeniu Z.Ch. "Police", Cukrowni "Szczecin", Zakładów Mięsnych "Agryf" i Fabryki Kabli "Załom".<br>Podczas kontroli, wykonywanych przez studentów Politechniki Szczecińskiej w różnych sytuacjach meteorologicznych, oceniano intensywność zapachu(I) występującego w smudze zanieczyszczeń. Korzystając z prawa Webera-Fechnera, obliczano stężenia odorantów LJZ [jz/m3]. W czasie kilku lat zgromadzono bogaty zbiór wartości średnich pięciominutowych i maksymalnych chwilowych (patrz p. 7.5).<br>Wyniki pomiarów wykorzystano do obliczenia wykładnika " w równaniu:<br>&lt;gap&gt;<br>W odniesieniu do przeprowadzonych oznaczeń przyjęto: t2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego