Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
do Stadionu Wielkiej Skoczni. My jednak pójdziemy w lewo, podnoszącą się nieco drogą, która niebawem doprowadza nas do zarośniętego ciekawą roślinnością urwiskową dawnego kamieniołomu "Nad Capkami", w którym od 1903 roku Przedsiębiorstwo "Kamieniołomy Tatrzańskie" hr. Zamoyskiego eksploatowało złoża wapienia numulitowego. W 1934 roku zamknięte, m.in. na skutek protestów społecznych (ochrona przyrody!), działało jeszcze potem za czasów okupacji, pod zarządem niemieckim.
Pozostawiwszy kamieniołom po lewej stronie, dochodzimy do zeskoku Średniej Skoczni na Krokwi, skąd schodami po jej prawej stronie idziemy w dół, dochodząc z powrotem do Drogi pod Reglami.
Obchodzimy dołem wybieg Wielkiej Skoczni (trasa 10) i polną drogą wracamy pod Regle
do Stadionu Wielkiej Skoczni. My jednak pójdziemy w lewo, podnoszącą się nieco drogą, która niebawem doprowadza nas do zarośniętego ciekawą roślinnością urwiskową dawnego kamieniołomu "Nad Capkami", w którym od 1903 roku Przedsiębiorstwo "Kamieniołomy Tatrzańskie" hr. Zamoyskiego eksploatowało złoża wapienia numulitowego. W 1934 roku zamknięte, m.in. na skutek protestów społecznych (ochrona przyrody!), działało jeszcze potem za czasów okupacji, pod zarządem niemieckim.<br> Pozostawiwszy kamieniołom po lewej stronie, dochodzimy do zeskoku Średniej Skoczni na Krokwi, skąd schodami po jej prawej stronie idziemy w dół, dochodząc z powrotem do Drogi pod Reglami.<br> Obchodzimy dołem wybieg Wielkiej Skoczni (trasa 10) i polną drogą wracamy pod Regle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego