Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
jest również pod nazwą reduktazy flawinowej lub reduktazy błękitu metylenowego, gdyż umożliwia terapię methemoglobinemii za pomocą flawin bądź błękitu metylenowego.) Reduktaza flawinowa jest obecna nie tylko w erytrocytach, ale także w wielu innych komórkach (m.in. hepatocytach). Redukcja utlenionych przez hemoproteiny flawin (np. ryboflawiny) do dehydroflawin może stanowić istotną funkcję ochronną tego białka (rys. 2.2.6).
Ochronną funkcję pełnią także hydrolazy epoksydów (E.C. 3.3.2.3), rozkładające epoksydy do dioli. Obecne są one w siateczce śródplazmatycznej, w cytoplazmie i w peroksysomach.

2.2.3. Jony metali pod ścisłą strażą

Niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą reakcja Fentona, daje nowe
jest również pod nazwą reduktazy flawinowej lub reduktazy błękitu metylenowego, gdyż umożliwia terapię methemoglobinemii za pomocą flawin bądź błękitu metylenowego.) Reduktaza flawinowa jest obecna nie tylko w erytrocytach, ale także w wielu innych komórkach (m.in. hepatocytach). Redukcja utlenionych przez hemoproteiny flawin (np. ryboflawiny) do dehydroflawin może stanowić istotną funkcję ochronną tego białka (rys. 2.2.6).<br>Ochronną funkcję pełnią także hydrolazy epoksydów (E.C. 3.3.2.3), rozkładające epoksydy do dioli. Obecne są one w siateczce śródplazmatycznej, w cytoplazmie i w peroksysomach.<br><br>&lt;tit&gt;2.2.3. Jony metali pod ścisłą strażą&lt;/&gt;<br><br>Niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą reakcja Fentona, daje nowe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego