Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
W ramach ochrony przed pryszczycą, do żyjącego na wolności w Puszczy Białowieskiej stada ok. 300 żubrów nie ma dostępu nikt poza pracownikami parku narodowego.
Oznacza to m.in. zakaz fotografowania i filmowania tych zwierząt, by nie stwarzać zagrożenia, że członkowie ekip mogą przenieść pryszczycę.
Pojawiły się też maty ze środkiem odkażającym, przez które muszą przechodzić wszyscy zbliżający się do wybiegów zwierząt. Białowieża to najbardziej znany na świecie ośrodek restytucji i hodowli żubrów. Kiedy epidemia pryszczycy wystąpiła w latach 50., zaatakowała żubry w ośrodkach hodowli w Łopusznej i Pszczynie. W Puszczy Białowieskiej nie było przypadków pryszczycy u tych zwierząt.
(PAP)


Złamali tajemnicę
W ramach ochrony przed pryszczycą, do żyjącego na wolności w Puszczy Białowieskiej stada ok. 300 żubrów nie ma dostępu nikt poza pracownikami parku narodowego.<br>Oznacza to m.in. zakaz fotografowania i filmowania tych zwierząt, by nie stwarzać zagrożenia, że członkowie ekip mogą przenieść pryszczycę.<br>Pojawiły się też maty ze środkiem odkażającym, przez które muszą przechodzić wszyscy zbliżający się do wybiegów zwierząt. Białowieża to najbardziej znany na świecie ośrodek restytucji i hodowli żubrów. Kiedy epidemia pryszczycy wystąpiła w latach 50., zaatakowała żubry w ośrodkach hodowli w Łopusznej i Pszczynie. W Puszczy Białowieskiej nie było przypadków pryszczycy u tych zwierząt.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Złamali tajemnicę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego