Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
chwyta wilka na lasso i z pomocą myśliwych odstawia go do ogrodu zoologicznego.
Każdą z postaci odmalowuje inna melodia i inny instrument. Ptaszka symbolizuje flet, kaczuszkę - obój, wilka - trzy waltornie itd. No, dobrze, a kogo symbolizuje ptaszek, kaczuszka i wilk?
Należy od razu zauważyć, że baśń Prokofiewa (właściwie bajka) stanowi odpowiednik baśni o Czerwonym Kapturku. Obie się różnią osobą protagonisty: w jednej jest nią dziewczynka nazywana Czerwonym Kapturkiem, w drugiej - chłopiec Piotruś. W pierwszej występuje babcia, w drugiej - dziadek, ale w obu antagonistą jest żarłoczny wilk.
Czerwony Kapturek w wersji Perraulta kończy się źle: wilk zjada i babcię, i wnuczkę. Bracia
chwyta wilka na lasso i z pomocą myśliwych odstawia go do ogrodu zoologicznego.<br>Każdą z postaci odmalowuje inna melodia i inny instrument. Ptaszka symbolizuje flet, kaczuszkę - obój, wilka - trzy waltornie itd. No, dobrze, a kogo symbolizuje ptaszek, kaczuszka i wilk?<br>Należy od razu zauważyć, że baśń Prokofiewa (właściwie bajka) stanowi odpowiednik baśni o Czerwonym Kapturku. Obie się różnią osobą protagonisty: w jednej jest nią dziewczynka nazywana Czerwonym Kapturkiem, w drugiej - chłopiec Piotruś. W pierwszej występuje babcia, w drugiej - dziadek, ale w obu antagonistą jest żarłoczny wilk. <br>Czerwony Kapturek w wersji Perraulta kończy się źle: wilk zjada i babcię, i wnuczkę. Bracia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego