Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
między jednojajowymi bliźniakami są dowodem na ogromne znaczenie środowiska hormonalnego dla rozwijającego się płodu. Zwróćmy uwagę, że to przypadek dość specyficzny - bliźniacze płody rozwijają się w pozornie identycznym środowisku hormonalnym! Jednak różnią się od siebie, bywa, że w dużym stopniu. Przy laboratoryjnym klonowaniu nie jesteśmy w stanie nawet zakładać, że odtworzylibyśmy takie podobieństwo.
Można sobie niestety wyobrazić, że nietrudne byłoby tworzenie klonów na taki sposób, na jaki wyobrażał to sobie w Nowym wspaniałym świecie Aldous Huxley: doprowadzając do powstania klonów niewolników będących niższą kastą. Uszkadzanie materiału genetycznego i następnie produkcja zdefektowanych osobników to rzecz najłatwiejsza do osiągnięcia.
Czy upośledzeni ludzie byliby
między jednojajowymi bliźniakami są dowodem na ogromne znaczenie środowiska hormonalnego dla rozwijającego się płodu. Zwróćmy uwagę, że to przypadek dość specyficzny - bliźniacze płody rozwijają się w pozornie identycznym środowisku hormonalnym! Jednak różnią się od siebie, bywa, że w dużym stopniu. Przy laboratoryjnym klonowaniu nie jesteśmy w stanie nawet zakładać, że odtworzylibyśmy takie podobieństwo.<br>Można sobie niestety wyobrazić, że nietrudne byłoby tworzenie klonów na taki sposób, na jaki wyobrażał to sobie w &lt;name type="person"&gt;Nowym wspaniałym świecie&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Aldous Huxley&lt;/&gt;: doprowadzając do powstania klonów niewolników będących niższą kastą. Uszkadzanie materiału genetycznego i następnie produkcja zdefektowanych osobników to rzecz najłatwiejsza do osiągnięcia. <br>Czy upośledzeni ludzie byliby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego