Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
zastrzeżenie przeciwko wypowiedzeniu i gdyby dyrektor pozwanego Przedsiębiorstwa prawidłowo ustalił termin 5-cio dniowy, miałby obowiązek przedstawić sprawę przewodniczącemu wyższej instancji związkowej. Nie można wykluczyć, że jego stanowisko byłoby wtedy inne.
Reasumując rozważania dotyczące powyższej kwestii należy stwierdzić, że uchybienie przez pozwane Przedsiębiorstwo przepisom formalnym słusznie zostało potraktowane przez komisję odwoławczą jako podstawa do uwzględnienia roszczenia wnioskodawczyni o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia jej umowy o pracę.
(B. B.). .

Uchwała nr 41 rady ministrów z 6. II. 1974 w sprawie zasad i terminów wprowadzania dodatkowych dni wolnych od pracy w latach 1974-1975 (m. p. nr 6, poz. 43)
do § 4, 7
zastrzeżenie przeciwko wypowiedzeniu i gdyby dyrektor pozwanego Przedsiębiorstwa prawidłowo ustalił termin 5-cio dniowy, miałby obowiązek przedstawić sprawę przewodniczącemu wyższej instancji związkowej. Nie można wykluczyć, że jego stanowisko byłoby wtedy inne. <br> Reasumując rozważania dotyczące powyższej kwestii należy stwierdzić, że uchybienie przez pozwane Przedsiębiorstwo przepisom formalnym słusznie zostało potraktowane przez komisję odwoławczą jako podstawa do uwzględnienia roszczenia wnioskodawczyni o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia jej umowy o pracę. <br>(&lt;au&gt;B. B.&lt;/au&gt;). &lt;page nr=51&gt;. <br><br>&lt;tit1&gt;Uchwała nr 41 rady ministrów z 6. II. 1974 w sprawie zasad i terminów wprowadzania dodatkowych dni wolnych od pracy w latach 1974-1975 (m. p. nr 6, poz. 43)<br>do § 4, 7
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego