Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
mm na dostawach wzorów 36 i 37 oraz nieprzygotowanie wież fortecznych do montażu armat fortowych49. Wydaje się, iż Inspektorat Saperów, zlecając wykonanie specjalnej wersji armaty fortowej, nie wykorzystał znacznie prostszego, a przede wszystkim tańszego, rozwiązania. Można było zastosować produkowane seryjnie przez krakowską fabrykę "Zieleniewski, Fitzner i Gamper" wieże czołgu 7TP, osadzając je na specjalnie wybudowanych schronach. Takie rozwiązanie nie gwarantowało wprawdzie wymaganej przez Inspektorat Saperów gazoszczelności, ale dałoby znacznie szybszy efekt w postaci stałych fortyfikacji.
Czołową pozycję w grupie najtrudniejszych przyrządów wyprodukowanych w PZO w okresie międzywojennym zajmował Przeciwlotniczy aparat centralny systemu PZO-Lev.
W wyniku doświadczeń, nabytych w trakcie działań
mm na dostawach wzorów 36 i 37 oraz nieprzygotowanie wież fortecznych do montażu armat fortowych49. Wydaje się, iż Inspektorat Saperów, zlecając wykonanie specjalnej wersji armaty fortowej, nie wykorzystał znacznie prostszego, a przede wszystkim tańszego, rozwiązania. Można było zastosować produkowane seryjnie przez krakowską fabrykę "Zieleniewski, Fitzner i Gamper" wieże czołgu 7TP, osadzając je na specjalnie wybudowanych schronach. Takie rozwiązanie nie gwarantowało wprawdzie wymaganej przez Inspektorat Saperów gazoszczelności, ale dałoby znacznie szybszy efekt w postaci stałych fortyfikacji.<br>Czołową pozycję w grupie najtrudniejszych przyrządów wyprodukowanych w PZO w okresie międzywojennym zajmował Przeciwlotniczy aparat centralny systemu PZO-Lev. <br>W wyniku doświadczeń, nabytych w trakcie działań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego