Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
Może odnosić się zarówno do podwyższonej gorączki, jak również do objawów obejmujących drgawki, spazmy, tiki, paraliż, bóle głowy, wytrzeszcz gałek ocznych.
Wiatr zimny - powoduje wtargnięcie do wewnątrz organizmu zimna, objawiającego się dreszczami, zimnym potem, przekrwieniem nosa, bólem itd.
Wilgoć wiatru - obejmuje inwazję zimnego wiatru i inwazje bakteryjno-wirusowe prowadzące do osłabienia funkcjonalnej zdolności śledziony oraz do gromadzenia się wilgoci (wody) w organach lub jamach układu mięśniowo-szkieletowego.
Wilgoć flegmy - przewlekła, przeźroczysta lub biała flegma umiejscowiona zwykle w płucach bądź przewodzie pokarmowym.
Flegma- powstaje w schorzeniach dróg oddechowych, jamy ustnej oraz rzadziej przewodu pokarmowego. Gromadzi się głównie w płucach, jelitach, macicy, oskrzelach
Może odnosić się zarówno do podwyższonej gorączki, jak również do objawów obejmujących drgawki, spazmy, tiki, paraliż, bóle głowy, wytrzeszcz gałek ocznych. <br>Wiatr zimny - powoduje wtargnięcie do wewnątrz organizmu zimna, objawiającego się dreszczami, zimnym potem, przekrwieniem nosa, bólem itd. <br>Wilgoć wiatru - obejmuje inwazję zimnego wiatru i inwazje bakteryjno-wirusowe prowadzące do osłabienia funkcjonalnej zdolności śledziony oraz do gromadzenia się wilgoci (wody) w organach lub jamach układu mięśniowo-szkieletowego. <br>Wilgoć flegmy - przewlekła, przeźroczysta lub biała flegma umiejscowiona zwykle w płucach bądź przewodzie pokarmowym. <br>Flegma- powstaje w schorzeniach dróg oddechowych, jamy ustnej oraz rzadziej przewodu pokarmowego. Gromadzi się głównie w płucach, jelitach, macicy, oskrzelach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego