Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
prawie 2 tys. wyrobów wspomnianych szesnastu zjednoczeń aż 70% produkcji legitymowało się świadectwem o okresie ważności od 2 do 5 lat, a 17% wyrobów nawet powyżej 5 lat. W ciągu tak długiego czasu konkurencyjne firmy zagraniczne zdołają dokonać wielu zmian, nieraz zasadniczego zwrotu w technice i technologii.
Stąd wniosek, że ośrodki wiodące powinny wydawać świadectwa zaszeregowania wyrobów pod względem nowoczesności na krótsze okresy ważności, szczególnie w wyrobach najbardziej dynamicznej grupy "A". Praktyka wystawiania świadectw ważności w tej grupie na okres 5 i więcej lat mija się z celem i nie służy, lecz szkodzi postępowi technicznemu i technologicznemu.
Niegdyś wysuwało się na
prawie 2 tys. wyrobów wspomnianych szesnastu zjednoczeń aż 70% produkcji legitymowało się świadectwem o okresie ważności od 2 do 5 lat, a 17% wyrobów nawet powyżej 5 lat. W ciągu tak długiego czasu konkurencyjne firmy zagraniczne zdołają dokonać wielu zmian, nieraz zasadniczego zwrotu w technice i technologii.<br>Stąd wniosek, że ośrodki wiodące powinny wydawać świadectwa zaszeregowania wyrobów pod względem nowoczesności na krótsze okresy ważności, szczególnie w wyrobach najbardziej dynamicznej grupy "A". Praktyka wystawiania świadectw ważności w tej grupie na okres 5 i więcej lat mija się z celem i nie służy, lecz szkodzi postępowi technicznemu i technologicznemu.<br>Niegdyś wysuwało się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego