Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
opozycyjne, lansujące poglądy przeciwstawne codziennej propagandzie, lecz również na felietonach Kisiela i jego niecenzuralnych wówczas stwierdzeniach, z których obecnie wiele się sprawdziło. Ale nie wszystkie.
Trochę bowiem błądził pomiędzy doktryną katolicką a liberalizmem. Nie był wiernym poddanym Kościoła, który tolerował jednak jego heretyckie niekiedy osądy i prognozy.
Kisiel po prostu ożywiał pismo i dawał satysfakcję czytelnikom, skazanym na jednostronną i jednostajną publicystykę oficjalnej prasy. Kiedy zrezygnował z felietonistyki, "Tygodnik" przybladł i na pewno osłabło zainteresowanie pismem w kołach świeckich, indyferentnych religijnie.
Kisiel nie miał nic ze świętego dziennikarza i nie kreował siebie na uosobienie sumienia narodowego. Cenił kpinę, dogryzanie usadowionym wygodnie
opozycyjne, lansujące poglądy przeciwstawne codziennej propagandzie, lecz również na felietonach Kisiela i jego niecenzuralnych wówczas stwierdzeniach, z których obecnie wiele się sprawdziło. Ale nie wszystkie.<br>Trochę bowiem błądził pomiędzy doktryną katolicką a liberalizmem. Nie był wiernym poddanym Kościoła, który tolerował jednak jego heretyckie niekiedy osądy i prognozy.<br>Kisiel po prostu ożywiał pismo i dawał satysfakcję czytelnikom, skazanym na jednostronną i jednostajną publicystykę oficjalnej prasy. Kiedy zrezygnował z felietonistyki, "Tygodnik" przybladł i na pewno osłabło zainteresowanie pismem w kołach świeckich, indyferentnych religijnie.<br>Kisiel nie miał nic ze świętego dziennikarza i nie kreował siebie na uosobienie sumienia narodowego. Cenił kpinę, dogryzanie usadowionym wygodnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego