Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
Uff - stęknął skończywszy. - Mocna ta księżycówa!
- A pewnie, że tak! - rzekł pan Marian. - Ja byle czego nie robię! Po ten bimber to do mnie nawet z Warszawy przyjeżdżają.
- Mocne, mocne - potwierdzał sierżant, głośno wciągając powietrze. - Ale rzeczywiście leczy, bo bóle od razu przeszły! - otworzył boczną kieszeń i wyjął z niej paczkę papierosów. - Wprawdzie nie moje, ale sierżant na pewno się nie pogniewa, jak mu dwa papierosy wezmę - spojrzał na mnie i sprostował: - Trzy.
- Ja nie palę - odezwałem się. - Na szczęście się nie nauczyłem.
- To i dobrze, to i dobrze - mówił, częstując pana Mariana papierosem. - Ja dwie paczki dziennie wypalam - wstał z
Uff - stęknął skończywszy. - Mocna ta księżycówa!<br>- A pewnie, że tak! - rzekł pan Marian. - Ja byle czego nie robię! Po ten bimber to do mnie nawet z Warszawy przyjeżdżają.<br>- Mocne, mocne - potwierdzał sierżant, głośno wciągając powietrze. - Ale rzeczywiście leczy, bo bóle od razu przeszły! - otworzył boczną kieszeń i wyjął z niej paczkę papierosów. - Wprawdzie nie moje, ale sierżant na pewno się nie pogniewa, jak mu dwa papierosy wezmę - spojrzał na mnie i sprostował: - Trzy. <br>- Ja nie palę - odezwałem się. - Na szczęście się nie nauczyłem. <br>- To i dobrze, to i dobrze - mówił, częstując pana Mariana papierosem. - Ja dwie paczki dziennie wypalam - wstał z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego