Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
aż 87 to pekaesy. - Tu pracownicy generalnie nie chcą zmian, mają silne, rozbudowane związki i poczucie wpływu na zarządzanie firmą - mówi dyrektor Maria Antolak z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W PPKS w Kętrzynie, który zatrudnia 220 pracowników, do niedawna działało 6 związków zawodowych. Kiedy już wszystkie przystały na prywatyzację i podpisały pakiet socjalny, powstał jeszcze jeden - Wolny Związek Zawodowy Kierowców RP. I ten się burzy. - Skarb Państwa do nierentownych linii nie dokłada, ale ludzie mają nadzieję, że jak będzie nóż na gardle, to ktoś wyciągnie portmonetkę - mówi Piotr Denisiuk, zarządca komisaryczny przedsiębiorstwa.

"Pracowałem u prywatnego przedsiębiorcy sześć lat i widzę różnicę - tłumaczył
aż 87 to pekaesy. - Tu pracownicy generalnie nie chcą zmian, mają silne, rozbudowane związki i poczucie wpływu na zarządzanie firmą - mówi dyrektor Maria Antolak z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.<br><br>W PPKS w Kętrzynie, który zatrudnia 220 pracowników, do niedawna działało 6 związków zawodowych. Kiedy już wszystkie przystały na prywatyzację i podpisały pakiet socjalny, powstał jeszcze jeden - Wolny Związek Zawodowy Kierowców RP. I ten się burzy. - Skarb Państwa do nierentownych linii nie dokłada, ale ludzie mają nadzieję, że jak będzie nóż na gardle, to ktoś wyciągnie portmonetkę - mówi Piotr Denisiuk, zarządca komisaryczny przedsiębiorstwa.<br><br>"Pracowałem u prywatnego przedsiębiorcy sześć lat i widzę różnicę - tłumaczył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego